Новини

Перехід курців на електронні сигарети є в самому центрі охорони здоров'я Великобританії

Липень 2023
Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак наголосив на важливості урядової програми боротьби з курінням «Переключитися, щоб кинути» ('Swap to stop’ programme) для поліпшення громадського здоров’я. Він поставив тему боротьби з курінням у центр своєї промови про охорону здоров’я у Вестмінстері.

Ріші Сунак пропагує вейпінг (електронні сигарети) як набагато безпечнішу альтернативу курінню традиційних сигарет. Вейпінг є частиною стратегії у боротьбі з епідемією тютюнокуріння, яка заохочує дорослих робити усвідомлений вибір на користь продуктів меншої шкоди, а не просто накладає заборони, які заганяють курців у глухий кут.

У Великій Британії визнано, що дорослі курці, які тривалий час курять, навряд чи кинуть курити, якщо їм не запропонують безпечнішу альтернативу, яка задовольняє їхній потяг до нікотину.

«Існують переконливі докази програми переходу на продукти меншої шкоди для подальшого припинення курення. Якщо ви можете допомогти дорослим курцям перейти від куріння до використання електронних сигарет (але це не стосується одноразових вейпів для дітей, що, безумовно, викликають занепокоєння), то, переваги для здоров’я населення ви побачите до того, як виникнуть більші проблеми», – сказав прем'єр-міністр.

Британський прем’єр-міністр пов'язав політику меншої шкоди з більш широким підходом до охорони здоров'я. Він згадав маркування калорій, яке дає людям інформацію, необхідну для усвідомленого вибору способу життя, а також надання ліків проти ожиріння тих, хто потребує більш суттєвої допомоги. Сам прем'єр-міністр не курить і не п'є, але зізнається, що залежний від мексиканської кока-коли.
Ріші Сунак сподівається, що вміст тростинного цукру для нього краще, ніж стандартна кола на основі фруктози, але це не задовольнить вимогливі і недосяжні стандарти Всесвітньої організації охорони здоров'я. Ця організація ставить ідеалізм вище прагматизму в своєму підході до неінфекційних захворювань, значною мірою викликаних вибором способу життя і пов'язаним зі вживанням алкоголю, солодких продуктів і тютюну.

ВООЗ заявляє, що не існує «безпечної кількості» споживання алкоголю, в той же час характеризуючи безалкогольні або слабоалкогольні напої як прийнятне вживання алкоголю. ВООЗ закликає нас споживати набагато менше цукру, не переходячи на замінники цукру, що суперечить рекомендаціям британської Національної служби здоров'я про те, що всі підсолоджувачі на ринку проходять «сувору оцінку безпеки». Аналогічні вказівки були надані Управлінням з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США і Федеральним інститутом оцінки ризиків Німеччини.

ВООЗ також активно дотримується заборонного підходу до бездимних альтернатив сигаретам. Хоча вони можуть відігравати важливу роль як краща альтернатива для курців, які не кидають курити, на думку органів охорони здоров'я багатьох країн, не тільки у Великобританії, але, наприклад, у Нідерландах.
Можливо, ми будемо жити по-справжньому здоровим життям без солодких продуктів, алкоголю та нікотину, але в реальному світі важливо переконати людей принаймні вести здоровий спосіб життя. Без менш шкідливих замінників мільярди людей продовжуватимуть пити, курити і вживати цукор, сіль та іншу нездорову їжу.

Небезпека особливо гостра, коли мова йде про мету знизити тютюнопаління до максимально близького до нуля. За останнє десятиліття значно зросла підтримка з боку установ охорони здоров'я та експертів у визнанні альтернатив сигаретам без тютюнового диму в якості кращого вибору для курців, які не кидають курити.

Дійсно, дослідницька група ВООЗ з регулювання тютюнових виробів у 2015 році зазначила, що «менш токсичні або такі, що викликають меншу залежність» продукти «можуть бути компонентом комплексного підходу до зниження смертності та хвороб, пов'язаних із тютюном». Значно зросли докази того, що тютюн і нікотинові вироби, які не горять, є кращою альтернативою курінню традиційних сигарет.

Не випадково найнижчий рівень куріння в Європі у Швеції, де він знижується до 5% населення. Це єдина країна в ЄС, де існує давня і популярна альтернатива курінню сигарет, з формою перорального тютюну (снус). Рівень захворюваності на рак, в тому числі на рак ротової порожнини, різко впав, оскільки шведи відмовилися від сигарет, а ті, хто не може відмовитися від нікотину, часто переходять на снус.

В ідеальному світі найкращим способом викорінення сигарет було б, щоб люди ніколи не починали курити. Але найкраще не повинно бути ворогом хорошого, а вейпінг, снус та інші альтернативи без тютюнового диму є хорошим способом, часто єдиним способом для курців, які хочуть кинути сигарети.
Sourse
A man smokes an e-cigarette in a fire escape doorway
Made on
Tilda